• 22.3. - Deň vody

• Aj my sme sa svojou kvapkou zapojili do mora aktivít, ktoré sa pri príležitosti Dňa vody realizujú s cieľom zvýšiť povedomie o nedostatku pitnej vody vo svete. Spoločne sme sa o tejto téme rozprávali, zistili sme, že máme obrovské šťastie, keď sa môžeme kedykoľvek napiť vody z vodovodu. Ukázali sme si, že je dôležité vážiť si každú kvapku vody.

• 21.3. - Deň lesov

• Väčšina z nás si uvedomuje, že lesy sú dôležitou súčasťou našej planéty. Naši žiaci si sviatok lesov pripomenuli rozhovormi o význame lesa, o potrebe jeho ochrany pre obyvateľov lesa a pre budúce generácie ľudí. Pozreli si, ako ľudia svojou činnosťou škodia lesom a na záver pripravili pojmovú mapu.

• Stretnutie s pani spisovateľkou

• 15.3.2023 nás svojou ďalšou milou návštevou potešila pani spisovateľka PaedDr. Oľga Švedová. Naučila nás nové piesne z jej tvorby, prečítala nám rozprávku, spoločne sme si zaspievali a nakreslili jarné obrázky. Pani spisovateľke ďakujeme za príjemne strávené chvíle a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Koľko lásky...

• V tomto roku sa aj žiaci našej školy v spolupráci s ich rodičmi zapojili do projektu Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok. Okrem vecí, ktoré sa dajú kúpiť, sme pribalili aj milé kresbičky od detí s prianím a pozdravmi pre našich starších spoluobčanov. Veríme, že sme ich naším darčekom potešili.

• Stretnutie so seniormi

• Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším pripravili žiaci našej školy pod vedením triednych učiteliek a pani vychovávateľky milé darčeky a program pre starších obyvateľov Mestskej časti Lomnica. Stretnutie sa uskutočnilo za pomoci a prítomnosti primátora mesta Ing. Jána Ragana a poslanca za našu mestskú časť Ing. Štefana Jančíka.