• Aktualizácia stránky školy
      • Milí návštevníci stránky našej školy! Teší nás Váš záujem o našu školu. Aby ste sa o škole, o žiakoch, ktorí ju navštevujú a o aktivitách v škole dozvedeli čo najviac, budeme Vám postupne prinášať nové informácie...zatiaľ sa na web-stránke školy pracuje, napriek tomu dúfame, že pri najbližšej návšteve webovej stránky sa dozviete niečo nové...Prajeme Vám pekný deň!
        • Oznam

Na základe odporúčania RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou a súhlasu zriaďovateľa školy - Mesto Vranov nad Topľou - sa z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov na akútne respiračné ochorenia prerušuje vyučovanie od 08.02. do 14.02.2023. Nástup žiakov je 15.02.2023.

• 31.1.2023 - Polrok je tu!

Ani sme sa nenazdali a prišiel čas zhodnotiť polročné snaženie našich žiakov. V dopoludňajších hodinách si žiaci prevzali od triednych učiteliek výpisy hodnotenia a poobede sa rodičia mohli pozrieť, ako sa ich deťom darí aj mimo vyučovania - v divadle, speve i tanci.

• Oznam

Na základe odporúčania RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou a súhlasu zriaďovateľa školy - Mesto Vranov nad Topľou - sa z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov na akútne respiračné ochorenia prerušuje vyučovanie do 22.12.2022. Nástup žiakov je 9.1.2023.

• Oznam

Na základe odporúčania RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou a súhlasu zriaďovateľa školy - Mesto Vranov nad Topľou prerušujeme školské vyučovanie na dobu od 7.12.2022 do 13.12.2022 z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov na akútne respiračné ochorenia. Nástup žiakov do školy bude v stredu 14.12.2022.

• Koľko lásky...

V tomto roku sa aj žiaci našej školy v spolupráci s ich rodičmi zapojili do projektu Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok. Okrem vecí, ktoré sa dajú kúpiť, sme pribalili aj milé kresbičky od detí s prianím a pozdravmi pre našich starších spoluobčanov. Veríme, že sme ich naším darčekom potešili.

• 29.11.2022 - Tvorivé dielne

Po dvoch rokoch núteného prerušenia školskej tradície sme sa konečne mohli v tomto predvianočnom období stretnúť s rodičmi a deťmi pri príprave vianočného stromčeka. Po predstavení, ktoré pre nás pripravili deti z divadelného krúžku pod vedením Mgr. Márie Polákovej, sme sa spoločne pustili do tvorivej práce. Pod rukami rodičov, našich detí, ale aj našich bývalých žiakov, ktorí prijali naše pozvanie, vzniklo mnoho krásnych vianočných ozdôb. Všetky výtvory si našli svoje miesto na našom stromčeku. Na záver sme slávnostne rozsvietili stromček a rozdali milé darčeky za odmenu.

• Oznam

Vážení rodičia! Oznamujeme Vám, že dňa 28.11.2022 bude z prevádzkových dôvodov prebiehať vyučovanie dištančnou formou.

Oznamujeme, že v pondelok 21.11.2022

bude Školská jedáleň pri MŠ Vajanského 641 vo Vranove nad Topľou

z prevádzkových dôvodov zatvorená.

• Stretnutie so seniormi

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším pripravili žiaci našej školy pod vedením triednych učiteliek a pani vychovávateľky milé darčeky a program pre starších obyvateľov Mestskej časti Lomnica. Stretnutie sa uskutočnilo za pomoci a prítomnosti primátora mesta Ing. Jána Ragana a poslanca za našu mestskú časť Ing. Štefana Jančíka.

• Šarkaniáda

Dňa 11.10.2022 sme mali tradičnú a deťmi veľmi obľúbenú šarkaniádu. Jesenné počasie nám prialo a na lomnickom nebi sa objavili pestrofarebné šarkany, ktoré si deti priniesli do školy. Na školskom dvore sa deti vyšantili, ale keďže čas zábavy so šarkanmi veľmi rýchlo letí, púšťanie šarkanov sme si pre veľký úspech museli ešte zopakovať.

• Popoludnie s pani spisovateľkou PaedDr. Oľgou Švedovou

4. októbra sa v priestoroch našej školy uskutočnilo milé stretnutie žiakov s pani spisovateľkou PaedDr. Oľgou Švedovou. Pani spisovateľka si pre deti pripravila zážitkové vyučovanie s ukážkami jej tvorby. Žiaci sa naučili básničku a zaspievali si pieseň, vypočuli si rozprávku o zvieratkách, zapojili sa do hudobno-pohybových aktivít a nakoniec nechýbala ani diskusia s pani spisovateľkou. Ďakujeme pani spisovateľke za pekné popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

• Škola v prírode

V čase od 19.9. do 23.9. 2022 sa nám konečne po niekoľkých rokoch podarilo opäť zorganizovať pobyt našich žiakov v škole v prírode. Počasie bolo presne také, aké má byť - jesenné, zažili sme slniečko, hmlu, mrholenie, dážď i trochu snehu. Užili sme si zábavu i turistiku, naučili sme sa niečo o prírode, spoznali nových kamarátov.

Pondelok 6. 5. 2024